هشدار سازمان لیگ برتر به نمایندگان ایران
 
احتمال لغو میزبانی مس، ذوب‌آهن و سپاهان در آسیا

خبرگزاری فارس: سازمان لیگ با ارسال نامه‌های جداگانه‌ به باشگاه‌های مس كرمان، سپاهان و ذوب آهن اصفهان نسبت به استاندارد سازی ورزشگاه‌های خانگی آنها هشدار داد.


به گزارش خبرگزاری فارس، سازمان لیگ برتر فدراسیون با ارسال نامه ای به باشگاه فرهنگی ورزشی مس كرمان خواستار اجرا و پیگیری استانداردهای استادیوم باشگاه مس با مطابق قوانین AFC در لیگ قهرمان آسیا شد. در این نامه متن این مقررات به زبان های فارسی و انگلیسی برای باشگاه ارسال شد.
باشگاه مس تا آبان ماه سال 1388 مهلت دارد كلیه استانداردهای لازم را در استادیوم مورد نظر آن باشگاه جهت معرفی به كنفدراسیون فوتبال آسیا در دوره سال 2010 انجام دهد.
لازم به ذكر است براساس اعلام سازمان لیگ برتر، مسئولیت احتمال لغو بازی های خانگی آن باشگاه در دوره جدید لیگ قهرمانان آسیا به واسطه عدم تامین شرایط و استانداردها بر عهده باشگاه مس كرمان است. همچنین رونوشت این نامه برای اداره كل تربیت بدنی استان و هیئت فوتبال كرمان نیز ارسال شده است.
رئیس سازمان لیگ برتر همچنین نامه ای خطاب به مدیران عامل دو باشگاه ذوب اهن و فولاد نوشت. در متن این نامه آمده است:
با توجه به مكاتبات متعدد سال گذشته در مورد استاندارد سازی ورزشگاه های لیگ قهرمانان آسیا كه پیش‌تر بارها توضیح داده شده به آگاهی می رساند كه ورزشگاه فولاد شهر اصفهان نور كافی برای برگزاری این رقابت ها ندارد و قرار بود تا پایان اردیبهشت ماه 88 این مورد تامین شود كه تا حال حاضر انجام نشده است. ضمنا در آخرین دیدار سوزوكی از ورزشگاه فولاد شهر ، تاكید كرد اگر نور ورزشگاه تامین نشود سپاهان از امتیاز میزبانی دراصفهان محروم خواهد شد.
عزیز محمدی در ادامه نامه تاكید كرد: نور ورزشگاه تا حداقل 1200 لوكس تامین و زمین تمرینی به طور مجزا در غیر از محل زمین اصلی برای تیم های میهمان با امكانات كامل آماده شود و مهمتر از آن استادیوم نقش جهان اصفهان نیز حداكثر تا پایان آبان ماه 88 بر اساس استاندارد های AFC تكمیل شود.
رئیس سازمان لیگ با هشدار در این زمینه تاكید كرد باشگاه های فولاد مباركه سپاهان و ذوب آهن نسبت به تامین موارد استانداردهای یاد شده، سریعا اقدام كنند و در واقع عدم تكمیل ورزشگاه نقش جهان نه تنها موجب محرومیت باشگاه فولاد سپاهان از برگزاری دیدارهای خانگی می شود بلكه عدم تامین نور استادیوم فولادشهر نیز باعث می شود تیم فوتبال ذوب آهن هم از برگزاری دیدار خانگی در دوره جدیدی لیگ قهرمانان آسیا در سال 2010 محروم شود.
نائب رئیس دوم فدراسیون در ادامه با تشریح روند قبلی این استادیوم ها افزود: سال گذشته با توجه به همكاری هر دو باشگاه و پیگیری مستمر كمیته روابط بین الملل فدراسیون در روند پیشرفت پروژه تكمیل استادیوم فولاد شهر اصفهان و رفع نواقصی نظیر VIP ، میكس زون، مدیا سنتر و ...، بازی های خانگی تیم سپاهان مشروط به تامین نور در پایان دوره سال جاری لیگ قهرمانان آسیا امكان پذیر شد در صورتی كه در سال قبل ازآن، این امر در استادیوم فولاد شهر صورت نگرفت و تیم سپاهان با محرومیت، بازی های خانگی خود را دراستادیوم آزادی تهران برگزار كرد.