مرفاوی دلایل توقف استقلال برابر مقاومت را اعلام كرد:
 
ساعت نامناسب، كوچك بودن عرض زمین و گرمای هوا

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: نمی‌دانم چرا بازی با مقاومت را ساعت 17 آن هم در هوای گرم شیراز برگزار كردند.


به گزارش خبرگزاری فارس، صمد مرفاوی پس از تساوی صفر بر صفر مقابل مقاومت سپاسی شیراز در جمع خبرنگاران تصریح كرد: از اینكه بازی با این تیم در ساعت 17 گذاشتم گله مند هستم. اگر مسئولان ورزشگاه حافظیه نمی‌خواستند از نور استفاده كنند در ماه رمضان می‌خواهند چه كار كنند. آنها جای توجیه ندارند.
سرمربی استقلال علت دیگر بی كیفیت این بازی را گرما اعلام كرد و ادامه داد: گرما در كیفیت دو تیم تاثیر گذاشته شود و برگزاری بازی در چنین ساعتی منطقی نبود.
وی در پاسخ به سئوال یكی از خبرنگاران مبنی بر اینكه او در حالی از هوای شیراز گله مند است كه در همین لیگ باید در بوشهر كه گرمایی بیشتری دارد بازی كند، گفت: باید بپذیریم لیگ حرفه‌ای امكانات حرفه‌ای می‌خواهد نه اینكه تیمی به لیگ برتر می‌آید و امكانات نداشته باشد. وقتی تیمی زحمت كشیده و به لیگ برتر آمده مسئولان هم باید در مهیا كردن امكانات مناسب تلاش كنند.
مرفاوی مناسب نبودن عرض زمین حافظیه را یكی دیگر از دلایل ناكامی استقلال در این دیدار عنوان كرد و اظهار داشت: ما در ورزشگاه آزادی مقابل سپاهان توانستیم از عرض زمین استفاده كنیم اما عرض زمین حافظیه كم بود كه به این مسئله باید بی كیفیتی چمن این ورزشگاه را اضافه كرد.
مرفاوی ادامه داد: نحوه بازی مقاومت نیز در عملكرد استقلال تاثیر گذاشت. آنها بیشتر به بازی رو به عقب تمایل داشتند و فقط قصد داشتند از اشتباهات ما به گل برسند.
سرمربی آبی پوشان درباره عدم استفاده از حسین كاظمی و آرش برهانی در تركیب اولیه خاطرنشان كرد: بازیكنان ملی پوش ما 4 صبح جمعه به تهران رسیدند و اگر من از خسرو حیدری و وحید طالب لو در این بازی استفاده كردم به این دلیل بود كه بازیكنان جایگزین آنها مصدوم بودند و گرنه به آنها هم استراحت می‌دادم.