چراغ سبز ریبری به مسئولان منچستریونایتد و چلسی
 
"فرانک ریبری" سرانجام پس از پیشنهادهای متعدد تحت تاثیر پیشنهاد تیم های چلسی و منچستریونایتد قرار گرفت و آمادگی خود را برای جدایی از بایرن مونیخ اعلام کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، در ماه های اخیر ریبری از جمله بازیکنانی بود که با بیشترین پیشنهاد برای تغییر تیم خود مواجه بود.
تیم های رئال مادرید، ‌بارسلونا، اینترمیلان، چلسی و منچستریونایتد برای جذب بازیکن ملی پوش فرانسوی پیشنهادهای خوبی را به وی داده اند، اما به نظر می رسد این بازیکن نسبت به حضورش در تیم های انگلیسی (چلسی و منچستر یونایتد) بیش از سایر تیم ها علاقمند است.
چلسی برای خرید ریبری 65 میلیون یورو پیشنهاد داده و به همین دلیل سران بایرن مونیخ نیز چندان به این رقم بی اعتنایی نکرده و به مذاکرات خود با مسموولان این تیم ادامه می دهند.
روزنامه سان در این زمینه با انتشار گزارشی نوشت: ریبری برای بازی کردن در رئال مادرید چندان بی انگیزه نبود، اما سران باشگاه آلمانی پاسخ منفی به مقامات رئال دادند. ولی با توجه به شرایط فعلی این بازیکن دوست دارد در یکی از تیم های انگلیسی به فعالیت خود ادامه دهد اگر چه در این میان شانس چلسی بیش از سایرین است.
ریبری که به دلیل مصدومیت ماه ها از میادین فوتبال به دور بود، چهارشنبه شب در دیدار دوستانه تیم ملی فرانسه برابر جزایر فارو به میدان آمد تا روند مذاکرات برای جابجایی این بازیکن تشدید شود.
سران باشگاه مونیخ با توجه به حساسیت دوره جدید لیگ قهرمانان اروپا دوست ندارند که این بازیکن را از دست بدهند، اما مبلغ پیشنهادی چلسی بسیار اغوا کننده است و اگر مونیخی ها بتوانند یک جایگزین خوب پیدا کنند به احتمال زیاد این ستاره فرانسوی را به لندن می فرستند.