قطبی باید تذكرات اخلاقی را به بازیكنان بدهد
كفاشیان: شریفی برای رفع خستگی با تیم ملی سفر می‌كند

خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: رئیس كمیته انضباطی در دیدار با بوسنی سرپرست تیم ملی بود، اما در بازی با كره‌جنوبی به دلیل رفع خستگی همراه ملی‌پوشان سفر كرد.


علی كفاشیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص اجلاس ACF اظهار داشت: جلسه خوبی بود و برنامه‌های جدید عضوهای كمیته مورد بررسی قرار گرفت. آمار و اطلاعات‌ ارائه شد و بحث آموزش مربی و داور مورد ارزیابی قرار گرفت تا با گرفتن اطلاعات دقیق سطح كیفی فوتبال آسیا بالا برود.
وی با بیان اینكه این جلسات تا 3 ماه آینده ادامه خواهد داشت، تصریح كرد: در این جلسه بن‌همام علاقه داشت فوتبال آسیا پیشرفت كند. من هم حرف‌هایی برای گفتن داشتم كه ارائه كردم. در این جلسه رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن روش پیشرفت فوتبال این كشور را اعلام كرد تا سایر كشورها از این برنامه الگو بگیرند.
كفاشیان خاطرنشان كرد: در این جلسه آسیایی‌ها با هم بیشتر آشنا شدند. وقتی تجربه‌ كشورهای مختلف با هم تبادل شود، باعث پیشرفت فوتبال آسیا خواهد شد.
وی درباره پیروزی 3 بر 2 تیم ملی برابر بوسنی گفت: بازی خوبی بود و ملی‌پوشان نشان دادند كه فوتبال ایران توانایی‌های بالایی دارد. میدان دادن به بازیكنان جوان نیز در این دیدار برای آینده فوتبال ایران مفید خواهد بود.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص برخورد بد برخی بازیكنان در جریان این بازی و درگیری آنها با بازیكنان حریف یادآور شد: ملی‌پوشان باید خویشتنداری می كردند، البته نباید از حركات بد بازیكنان تیم میزبان هم به راحتی عبور كرد. در این زمینه قطبی باید تذكرات اخلاقی لازم را به بازیكنان بدهد. در مجموع اخطار گرفتن زیاد در چنین دیداری خوشایند نیست.
كفاشیان درباره انتخاب حاجلیو به عنوان سرپرست تیم ملی با بیان اینكه تجربه، شناخت لیگ، آشنایی با مدیران‌عامل باشگاه‌ها از جمله عوامل انتخاب او بوده؛ عنوان كرد: حاجیلو بازیكن تیم ملی بوده، با شرایط این تیم آشناست و می‌تواند به تیم كمك كند.
وی در خصوص معرفی دستیاران افشین قطبی در تیم ملی گفت: منتظر نظرات قطبی هستیم تا پس از شنیدن نظرات وی دستیارانش را اعلام كنیم.
كفاشیان در خصوص حضور مجتبی شریفی، رئیس كمیته انضباطی در سفرهای تیم ملی خاطرنشان كرد: وی را برای صحبت كردن با بازیكنان و عوض شدن روحیه‌اش همراه تیم ملی اعزام می‌كنیم. شریفی در دیدار با بوسنی به‌عنوان سرپرست كنار تیم ملی بود و در دیدار با كره جنوبی در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 او را برای رفع خستگی به سفر اعزام كردیم.
وی در خصوص اسپانسر تیم ملی یادآور شد: ما با سایپا قرارداد داریم، اما فقط برای دور زمین نه روی پیراهن. مسئولان فدراسیون از اول هم به‌دنبال اسپانسری برای پیراهن تیم ملی بودند و هنوز هم تلاش می‌كنیم تا اسپانسر مناسبی برای پیراهن تیم ملی پیدا كنیم.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره درگیری خداداد عزیزی با هوادران اهوازی و احتمال محرومیت مجدد وی اظهار داشت: در جریان این درگیری نیستم و نظر خاصی ندارم. اگر مشكلی باشد كمیته انضباطی پیگیری خواهد كرد.